Тобі варто про це знати! Поділись цікавим з іншими, зберігай собі!
Цироз — одна із найрозповсюдженіших недуг 21 століття. Вона підступно вражає печінку, порушуючи роботу всього організму та вибиваючи людину зі звичного ритму життя. Це в кращому випадку — в гіршому вона забирає життя. Цироз — це хронічне захворювання, яке характеризується руйнацією клітин печінки, зміною її часточкової структури та судинної системи, розростанням сполучної тканини та незворотним порушенням роботи органу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у європейських країнах найбільше від цієї хвороби нині страждають жителі Португалії, Іспанії та Франції — зі 100 тис. населення 50-60 людей помирають саме від цирозу.
В Україні ситуація ще більш невтішна. За даними Державної служби статистики, 2015 року було зареєстровано 47857 випадків захворювання на цироз печінки. А це — 131 людина на 100 тис. населення. Складність полягає в тому, що, до прикладу, вірусний гепатит В лікарі можуть діагностувати випадково — під час здачі донорської крові. А от для того, щоб виявити цироз, потрібно провести низку суттєвих лабораторних та інструментальних досліджень: ультразвукову діагностику черевної порожнини (УЗД), комп’ютерну томографію (КТ), біопсію, біохімічний аналіз крові тощо.
Запис на прийом до лікаря за номерами:
Ліцензія МОЗ України від 26.01.2024 року (Наказ Міністерства охорони здоровя України № 136 «Про ліцензування медичної практики»)